uk
Ціни вказані без ПДВ. Мінімальна сума на загальне замовлення 500 грн.
Мінімальне замовлення однієї позиції дорівнює 50 грн.
Позиції до М3 хв. кількість дорівнює 500 штук. Позиції від М4 до М5 хв. кількість дорівнює 200 штук.
При замовленні товару ПОДАТКОВИМ ПЛАТЕЖОМ, клієнт повинен внести ПЕРЕДОПЛАТУ 150 грн.
Час відвантаження замовлень перевізниками відбувається до 12:00
Протягом останніх місяців ринок засобів кріплення переживає небувале підвищення цін через світові події і як наслідок ТОВ «КАРАВЕЛЛА ГРУП» не може гарантувати стабільності цін у найближчі місяці. ТОВ «КАРАВЕЛЛА ГРУП» просить вибачення і дякує за співпрацю!

Шайби

Шайба – це плоский дископодібний кріпильний виріб з отвором у центрі, який зазвичай використовується для рівномірного розподілу навантаження, яке створює інший кріпильний виріб з нанесеним на нього різьбленням, таким як болт або гайка. Також може використовуватися як прокладка, пружина (гровери, хвилясті шайби), стопор, для зменшення вібрації (гумові шайби). Зовнішній діаметр шайби, як правило, вдвічі більший за її внутрішній діаметр.

Виготовляються шайби зазвичай із металу або пластику. Високоякісне болтове з'єднання вимагає високоміцних шайб для уникнення перекручування гайки, що призводить до псування поверхні деталі.

Гумові та волоконні прокладки, що використовуються у водяних кранах або клапанах також іноді називають шайбами, але, хоча вони і виглядають схоже, шайби та прокладки виконані різні вироби для різних цілей.

Шайби також важливі для запобігання гальванічній корозії, особливо якщо потрібно ізолювати сталевий болт від алюмінієвої поверхні.

Типи шайб

  • Плоскі шайби
  • Поступово розподіляють навантаження і запобігають пошкодженню поверхні або служать ізолятором.
  • Пружинні шайби
  • Внаслідок деформації під навантаженням створюють додаткове зусилля вздовж вертикальної осі та не дають з'єднанню ослабнути в умовах вібрації.
  • Контршайби
  • Перешкоджають розкручування гайки, не даючи ослабнути з'єднанню.

Американський національний інститут стандартизації (ANSI) розробляє стандарти для плоских шайб загального призначення. Тип А – це серія сталевих шайб із широкими допусками, де точність некритична. Тип В - серія з більш строгими допусками, де зовнішній діаметр підпадає під одну з категорій типу "Вузький", "Звичайний", "Широкий" для певних розмірів болтів.

"Тип" шайби не слід плутати з її "формою", хоча це часто робиться. Форми мають позначення від A до D для кольорових металів та характеризують зовнішній діаметр та товщину.

У загальному випадку цю класифікацію можна подати у вигляді:

  • Форма A – нормальний діаметр, нормальна товщина.
  • Форма B - нормальний діаметр, мала товщина.
  • Форма C-великий діаметр, нормальна товщина.
  • Форма D-великий діаметр, мала товщина.
  • Формиот E до G відносяться до шайб із чорного металу.

Основні види плоских шайб

  • Плоскі шайби мають форму кільця, виготовлені з металу, використовуються для рівномірного розподілу навантаження в болтовому з'єднанні. Крім того, плоска шайба використовується у випадку, якщо отвір деталі більший, ніж діаметр гайки.
  • Плоска шайба під палець характеризується непропорційно великим зовнішнім діаметром щодо діаметра отвору. Зазвичай використовується для розподілу навантаження по тонкій металевій поверхні.
  • Плоска збільшена шайба має збільшений зовнішній діаметр. Використовується так, як і шайба під палець.
  • Сферична/шайба використовується разом з гайкою, що самоцентрується, для коригування перекосу осі різьблення в отворі під болт.
  • Стопорна шайба із зовнішніми зубцями використовується в деревообробці. Зубці на гайці вгризаються у дерево, перешкоджаючи розгвинчуванню різьбового з'єднання.

Основні види пружинних шайб та контршайб

Конічна пружинна шайба має невелику конічну форму, що забезпечує пружну деформацію.

Тарілкова пружинна шайба схожа на конічну, але не піддається значній деформації і не забезпечує сильного тиску.

Пружинна хвиляста шайба має вигнуту у вигляді хвилі поверхню. Чи не розвиває значного зусилля і менш ефективна, ніж попередні види пружинних шайб.

Гроверна шайба (гровер) – розрізна кругла шайба. Її кінці розташовані в різних площинах, завдяки чому за рахунок пружної деформації, що виникає під навантаженням, запобігається саморозгвинчування з'єднання.

Матеріали для виготовлення шайб

Поширеними матеріалами для виготовлення шайб зазвичай є «класична» сталь, нержавіюча сталь і пластик. Високоміцні шайби піддаються гартуванню. Інші матеріали включають алюміній, араміди, біметали, бронзу, латунь, мідь, кераміку, залізо, кремнієву бронзу, цинк та титан.

 

Copyright MAXXmarketing GmbH
Cтандарт
Матеріал
Клас міцності
Покриття
Діаметр
Зовнішній діаметр
Товщина